Ammatilliset yhdistykset

Alavuden Elintarviketyöläisten ammattiosasto ry
Pajunen Pirjo-Liisa
p. 040 075 5751
Alavuden JHL ry 436
Hannu Puska
p. 0400 138 686
hannu.puska@alavus.fi
 
Alavuden Metallityöntekijäin ammattiosasto ry
Tuominen Veikko
p. 044 086 5402
Alavuden Puunjalostajain ammattiosasto ry 039
Virtanen Eero
p. 040 765 1833
eero.virtanen@pp9.inet.fi
Alavuden Ammattiautoilijat ry
Onnela Riku
p. 040 528 0864
riku.onnela  @  kuljetusliikeonnela.fi
Alavuden Seudun Automiehet ry
Tuokkola Kari
p. 040 530 9545
Alavuden Teletyöntekijäin ammattiosasto 257 ry
Koivisto Kari
p. 040 051 8613
kari.koivisto@fi.relacom.com
Alavudenseudun JYTY ry
mervi.rintamaki@alavus.fi
nettisivu
KTN ry:n Alavudenseudun paikallisyhdistys ry
Kulju Ossi
p. 040 066 8107
ossi.kulju@alavus.fi
OAJ:n Alavuden Paikallisyhdistys ry
Kamkeris Malla
p. 040 590 9757
malla.kamkeris@alavus.fi
Rakennusliiton os. 064
Korkiamäki Erkki
p. 050 405 9433
SuPerin Alavuden seudun ammattiosasto ry
Asunmaa Stina
p. 050 329 8786
stina.asunmaa@alavus.fi
Tehyn Alavuden seudun ammattiosasto 667 ry
Isoaho Raija
p. 040 767 5529
ao667@tehy.net 
Töysän ammattiautoilijat ry.
Hautamäki Jari
p. 0400 362 657
jari.hautamaki[at]kolumbus.fi
Töysän ja Ähtärin puutyöntekijät ry. os. 267
Collin Väinö
p. 040 566 5856