Eläkeläis-, sosiaali- ja terveydenhuollonyhdistykset

 

Alavuden Eläkkeensaajat ry

Katajamäki Tuula
p. 040 732 1145
tuula.katajamaki53@gmail.com
www.alavuden.elakkeensaajat.fi

 

Alavuden Kansalliset Seniorit ry

Hannonen Veijo
p. 0400 768306
veijo.hannonen@pp.inet.fi

 

Alavuden Senioriopettajat ry

Kaisa Ilomäki
p. 040 827 6543
kaisa@ilomaki.fi

 

Alavuden Seudun Diabetesyhdistys ry

Yliselä Matti
p. 040 076 1432
matti.ylisela@pp.inet.fi
www.alavudenseudundiabetesyhdistys.com

 

Alavuden Seudun Hengitysyhdistys ry

Kiilunen Liisa
alavudenseutu@hengitysyhdistys.fi
www.hengitysyhdistys.fi/alavudenseutu

 

Alavuden Seudun Sydänyhdistys ry

Ahtola Olli
p. 040 555 3008
www.sydanliitto.fi/alavudenseutu

 

Alavuden Sotavetaraanit ry

Kalliovaara Olavi
p. 040 5858169
olavi.kalliovaara@alavus.fi

 

Alavuden Vanhain Palvelutalo ry

Kalmari Veli-Matti
avpry@co.inet.fi

 

Alavudenseudun Kristilliset Eläkeläiset ry

Rintamäki Raili
p. 040 555 5043

 

Eläkeliiton Alavuden yhdistys ry

Hautamäki Anna-Maija
p. 040 026 8147
anna-maija.hautamaki@pp.inet.fi
www.elakeliitto.fi/alavus

 

Eläkeliiton Töysän yhdistys ry.

Kallio Pirkko
p. 0400504372
pirkko.kallio@netikka.fi
www.elakeliitto/yhdistykset/toysa

 

Kuusiokuntien omaishoitajat ja läheiset ry.

Juurakko Helena
p. 050 372 4839

 

Sotainvalidien Veljesliiton Alavuden osasto ry

Kujala Veli
p. 0400 515 406
veli.kujala@alavus.fi

 

Sotainvalidien Veljesliiton Alavuden osasto ry / naisjaosto
Sotainvalidien Veljesliiton Töysän osasto ry. 

Mursula Aila
p. 0400 565 078
aila.mursula@matti.mursula.fi

 

Töysän vanhustenyhdistys ry.

Pitkänen Marja-Leena
p. 040 521 2662