Liikunta- ja urheiluyhdistykset

 

Alavuden Ampujat ry
Ala-Honkola Aarno
p. 040 049 4150
aarno.ala-honkola@pp.inet.fi
http://www.alavudenampujat.fi/

 

Alavuden Avantouimarit ry

Raija Isoaho
p. 040 7675529
sihteeri.avantouimarit@gmail.com
Facebook: @alavudenavantouimarit
Instagram: alavudenavantouimarit

 

Alavuden Curling ry

Ristolainen Sami
p. 040 534 3411
alavudencurling@gmail.com
http://www.alavudencurling.com/

 

Alavuden Ilmailukerho ry

Saarijärvi Pauli
p. 045 121 5767
alavudenik@gmail.com
www.alavudenilmailukerho.com

 

Alavuden Naisvoimistelijat ry

Takala Anne-Mari
p. 050 547 8816
alavudennaisvoimistelijatry@gmail.com
http://anv.alavus.fi/

 

Alavuden Peli-Veikot ry

Raisio Timo
p. 040 059 8017
timo.raisio@galileo.fi
http://www.alavudenpeliveikot.com/seura/

 

Alavuden  Pohjoispään Liikunnan Tuki ry

Väliaho Marika
p. 040 732 8701

 

Alavuden Ratsastajat ry

Åttman Hillevi
puh. 0400 895 563
hillevi.huttunen@gmail.com
www.alavudenratsastajat.sporttisaitti.com

 

Alavuden Seudun Erotuomarikerho ry

Pekkanen Risto
p. 040 508 6048
risto.pekkanen@alavusikkunat.fi

 

Alavuden Sulkapalloilijat ry

Kulju Ossi
p. 040 066 8107
ossi.kulju@alavus.fi

 

Alavuden Tervajalat ry

Antti Vierunketo
p. 045 111 1027
anttigeo@gmail.com

 

Alavuden Tikka ry

Siirilä Seppo
seppo.siirila@pp1.inet.fi

 

Alavuden Urheilijat ry

Kulju Riitta
p. 040 059 0297
isannointi@tilialavus.fi
www.alavudenurheilijat.fi

 

Alavudenseudun Moottoripyöräilijät ry

Sohlström Mikko
p. 040 758 3821
kerho@alavudenseudunmp.fi

 

Lakeudenportin Ratsastajat ry

Jutta Neste
p. 040 538 5952
www.etelapohjanmaanvalmennustalli.com

 

Pallosuharit ry.

Jari Kiviaho
p. 0400 726 495
jari.kiviaho[at]nic.fi
pallosuharit.net

 

Rastiketut ry

Harju Jari
p. 040 092 8761
paakettu@rastiketut.fi
www.rastiketut.fi

 

Salibandy Club Alavus

Klemola Eero
p. 050 304 0723
eero.klemola@edu.seinajoki.fi
www.scalavus.nettisivu.org

 

Sulkavankylän Urheilu Tuki ry

mylital@luukku.com

 

Suomenselän Karting ry

Penttilä Paavo
p. 0400 364 324
mikko@kartring.fi
www.suseka.fi

Suomenselän Tennis ry

Klemola Eero
p. 044 418 1290
suomenselantennis@suomenselantennis.fi
www.suomenselantennis.fi

 

Töysän Naisvoimistelijat ry.

Sorila Ritva
ritva.sorila@pp.inet.fi

 

Töysän Talsijat 

Pentti Hautala
0400 419 594
pentti.hautala[at]luukku.com

 

Töysän Veto ry.

www.toysanveto.fi