Muut yhdistykset

 

Alavuden Eräveikot Ry (Partiolippukunta)

Kaitola Maarit
p. 040 086 7207
Tervapiha 2
63300 Alavus
maarit.kaitola@ylisela.com

 

Alavuden Martat ry

Sinkkonen Elina, pj
p. 044 558 0251
alavudenmartat@gmail.com
http://martatalavus.blogspot.fi

 

Alavuden Palokuntanaiset ry

Potila Päivi
p. 040 507 3281
paivi.potila@pp.inet.fi

 

Alavuden Palomiehet ry

Järvenpää Mikko
p. 040 530 2311

 

Alavuden Postimerkkeilijät ry

Collin Janne
p. 040 702 5026
janne.collin@gmail.com

 

Alavuden Reserviupseerikerho ry

Kujala Veli
p. 040 051 5406
veli.kujala@alavus.fi
http://www8.6net.fi/alavudenreserviupseerit

 

Alavuden Reserviläiset ry

Hellinen Jari
p. 040 056 4233
jari.hellinen@pp.inet.fi

www.reservilaisliitto.fi/liitto/piirit/sivustot/alavuden_reservilaiset

 

Alavuden Seudun Omakotiyhdistys ry

Lassila Mika
p. 040 868 0756
alavudenoky@gmail.com

  

Alavudenseudun Työttömät ry

Kämäräinen Elina
p. 040 573 2053
alavuden.kierratys@gmail.com

  

Alavuden yläkoulun vanhempainyhdistys YLVA ry

p. 040 745 0798

  

Alavuden Yrittäjät ry

pj. Kaukola Timo
p. 040 516 6628
alavuden@yrittajat.fi

  

Etelä-Pohjanmaan Käsi- ja taideteollisuus ry/Taitokeskus Oura

p. 040 836 8242
alavus@taitoep.net
www.taitoep.net

 

Etelä-Pohjanmaan Mäyräkoirakerho ry

Savioja Mikko
p. 040 086 8327
mikko.savioja@netikka.fi
http://www.netikka.net/ep-maykyt/

 

Hakojärven koulun vanhempainyhdistys ry

Hirvelä Marjo
marjo.hirvela@gmail.com

  

Kirkkomännikön koulun vanhempainyhdistys ry

Lassila Hanna
p. 040 674 0468
hanna.lassila@alavus.fi

 

Kuorasjärven-Pohjoispään-Kesämökkiseura ry

Itäniemi Pekka
pekka.itaniemi@saunalahti.fi
http://www.jk-data.fi/mokkiseura/

 

Kuusiokuntien kehittämisyhdistys ry

Erkkilä Paula
p. 040 507 6104
paula.erkkila@kuudestaan.net
www.kuudestaan.net

 

Lions Club Alavus / Kuulattaret ry

Kujala Päivi
nettisivu

 

Lions Club Alavus / Salmi ry

Rintamäki Antti
nettisivu

 

Lions Club Alavus ry

Nieminen Mauritz
p. 040 545 3381
nettisivu

 

Lumivaara -seura ry

www.lumivaaraseura.fi 

  

Omakotitalkkari

p. 046 890 1565
http://www.omakotiliitto.fi/node/1711

  

Pyylammin Sukuseura ry

Pyylampi Pentti
p. 040 042 6861
pyypen@nic.fi

 

Rapon Sukuseura ry

Rapo Seppo
p. 040 520 5000
seppo.rapo@netikka.fi
www.rapo.fi

 

Suomenselän Lintutieteellinen yhdistys ry

Sadeharju Tapio
p. 050 361 5117

 

Suomenselän Luonnonystävät ry

Salmi Reijo
p. 040 701 9402
rsalmi@luukku.com
http://www.sll.fi/pohjanmaa/suomenselka

 

Suomenselän Palveluskoirat ry

Niinistö Paula
p. 040 017 8933
paula.niinisto@ktk-alavus.inet.fi

 

Töysän Karjalaiset ry

Julku Markku
p. 040 072 6631

 

Töysän opettajien perinneyhdistys ry.

Savola Johanna
p. 044 531 9007
johanna.savola[at]alavus.fi

 

Töysän raittiusyhdistys ry.

Lavila Klaus / Hiipakka Anne
63680 Hakojärvi

 

Töysän shakkikerho 

Ahola Martti
p. 045 231 9350
martti.ahola@pp.inet.fi

 

Töysän Yrittäjät ry

pj. Pienimäki Marja-Liisa
p. 0400 900 173
marja-liisa.pienimaki@kuussote.fi