Maa- ja metsätalousyhdistykset

 

Alavuden Eteläpään maamiesseura ry

Mäki-Neste Esa
p. 050 084 0925
mermu@jippii.fi

 

Alavuden Hevosjalostusyhdistys ry

Vehkakoski Markku
p. 040 091 7413
www.alavudenhjy.kotisivukone.com

 

Alavuden Kontiaisten pienviljelijäyhdistys ry

Luhtasalo Helge
helge.luhtasalo@gmail.com

 

Alavuden Länsipuolen maamiesseura ry

Kaukola Jouni
p. 040 056 4919
jouni.kaukola@gmail.com

 

Alavuden maamiesseura ry

Haveri Jussi
p. 040 521 6025

 

Alavuden Pohjoispään maa- ja kotitalousseura ry

Rintamäki Antti
anttij.rintamaki@gmail.com

 

Alavuden Seinäjärven maamiesseura ry

Laitila Vesa
p. 040 092 7737
vesa.laitila@kuusnetikka.fi

 

Alavuden Sydänmaan maa- ja kotitalousseura ry

Järvinen Juhani
p. 050 520 6138
juhani.jarvinen@luukku.com

 

Alavuden Sydänmaan maa- ja kotitalousseura ry / naisjaosto

Palomäki Arja
p. 050 096 8285
arjapa@nic.fi

 

Kivenmäen Pienviljelijäin yhdistys ry

Kivenmäki Salme
p. 050 570 1527
salme16@hotmail.com

 

Maataloustuottajain Alavuden yhdistys MTK - Alavus ry

Norja Anja
p. 050 535 3191
anja.norja@nic.fi

 

Metsänhoitoyhdistys Metsäpohjanmaa ry

Koivula Risto
p. 020 413 6160
risto.koivula@metsapohjanmaa.mhy.fi
http://www.mhy.fi/metsapohjanmaa

 

Metsänhoitoyhdistys Suomenselkä

Töysän toimisto/ Timo Ala-Kanto
p. 0400 263 889
timo.ala-kanto@mhy.fi
https://www.mhy.fi/suomenselka/