Kirjastoauton aikataulu II, parilliset viikot

X= ei ajeta koulujen loma-aikoina

T=pysäkki sijaitsee Töysän alueella

II Maanantai
Töysä, Sapsalampi

10.45-11.30x Iivarin koulu/Wilskmanintie 1 T
11.45-12.00 Ylipään NS/Kiiltomäentie 2 T
15.00-15.15  O.Valkealahti/Sapsalammintie 167
15.20-15.35 Ahokas/Rimmintie 48
15.40-15.55 P. Saari/Sapsalammintie 520
16.20-16.35 Paloniemi/Virtaintie 2062
16.40-16.55 T. Tulijoki/Virtaintie 1934
17.00-17.15 Olkkosentie 30
17.25-17.40 Lamminmäki/Pyyluomantie 149
17.25-17.40 U. Maja/Sapsalammintie 45

II Tiistai
Sulkavankylä, Edesjärvi, Kuivaskylä

11.05-12.15 Aseman koulu
12.20-13.00 Konttuuri/Asematie 5
14.50-15.10 Järvisen th/Linnantie 24
15.15-15.30 Vehkamäki/Soukkalantie 69
15.35-15.50 Metsoila/Koskipääntie 251
15.55-16.15 J. Paloniemi/Pyyluomantie 366
16.45-17.05 Heinämäki/Edesjärventie 397
17.10-17.25 M. Maja/Majantie 118
17.35-17.50 Mäkinen/Majantie 467
17.55-18.10 Peuralat/Alarannantie 217

II Keskiviikko
Timanttimaa, Taipalus

11.20-12.30x Sulkavankylän koulu
14.50-15.05 J.Mustalahti/Timanttimaantie 748
15.10-15.25 Puska/Timanttimaantie 620
15.35-15.50 Avara/Avarantie 500
16.15-16.30 Hoskarintie/Rautakalliontien th
16.35-16.50 Saarimäki/Soukanperäntie 655
16.55-17.10 P. Yritys/Rasintie 212
17.15-17.25 L. Vehkakoski/Rasintie 62
17.35-17.50 Karjala/Taipaleentie 493
18.00-18.15 Taipalus/Taipaleentie 64
18.20-18.35 Taipaleenkylän ent. koulu

II Torstai
Töysä, Salonkylä, Pollarinkylä, Jokivarsi

10.50-11.45x Tuurin koulu/Tuurinkyläntie 42 T
12.15-12.45x Hakojärven koulu T
14.55-15.10 M. Vainionpää/Salonkyläntie 860 T
15.20-15.35 Konola/Salonkyläntie 502
15.45-16.00 V. Aho/Konstantie 104
16.10-16.25 Lamminmäki/Killinkoskentie 873
16.25-16.40 Kirvesmäki/Killinkoskentie 1316
16.45-17.00 Kylätalo/Killinkoskentie 1233
17.20-17.40 Autionmäki/Autionmäentie 13
17.45-18.00 Mäet/Jokivarrentie 210
18.05-18.20 Kuusiahontien linja-autopysäkki

II Perjantai

08.30-09.30x Kirkkomännikön koulu
09.50-10.30x Länsipuolen koulu
10.50-11.25x Sääskiniemen koulu
11.50-12.20x Tervashovi


 
X= ei ajeta koulujen loma-aikoina

T=pysäkki sijaitsee Töysän alueella

Kirjastoauto

Kirjastoautovirkailija
Jussi Takala
Puh. 040 017 8259
s-posti: KirjaVia@alavus.fi