Kirjastoauton aikataulu I, parittomat viikot

 

X= ei ajeta koulujen loma-aikana

I Maanantai
Töysä, Sulkavankylä, Seinäjärvi

10.45-11.30x Iivarin koulu/Wilskmanintie 1
11.45-12.30x Tuurin koulu/Tuurinkyläntie 42

16.00-16.15 Pyylampi/Sulkavankyläntie 148
16.35-16.50 Kujalat/Hirviharjuntie 381
17.25-17.40 Kellosaari/Äijäläntie 251
17.45-18.00 Haapanen/Vuorimäentie 70
18.05-18.20 Kontolampi/Kontiaisentie 1060

I Tiistai
Itäranta, Kätkänjoki, Rantatöysä, Asema, Tuuri

10.05-10.30  Veturiville/Kauppaneuvoksentie 9
11.05-12.15x Aseman koulu

15.15-15.30 J.Vuorinen/Itärannantie 89
15.50-16.10 Inkeri/Mesimäentie 89
16.25-16.35 Annalantie 5
16.40-16.55 Sepänmäki/linja-autopysäkki
17.10-17.30 Tuuri/Talastie 18 T

I Keskiviikko

Kuivaskylä, Sydänmaa, Sääskiniemi

10.00-10.25 Tenavatalo/Asulantie 2
10.30-11.00x Kekkula/Salmentie 7
11.40-12.30x Sulkavankylän koulu

15.20-15.30 Tusanhovi/Haverintie 22
15.40-15.55 K. Valkama/Niinimaantie 74
16.35-16.50 Luuri/Koskimäentie 468
17.00-17.15 Sydänmaan asema

I Torstai
Töysä, Vetämäjärvi, Sydänmaa

10.50-11.45x Tuurin koulu/Tuurinkyläntie 42
12.15-12.45 Hakojärven koulu
13.05-13.20 Lanttolan th/Holkonkylänt. 1098
13.25-13.40 Matonevant.th/Holkonkylänt. 642

15.10-15.25 I. Pynttäri/Sillintie 743
15.30-15.45 Marttalat/Sillintie 650
15.55-16.10 T. Vetämäjärvi/Järvensivuntie 225
16.35-16.50 Raja-aho/Niinimaantie 976
17.05-17.20 S. Järvenpää/Järvenpääntie 132
17.25-17.40 A. Hahtola/Tiensuuntie 154
17.45-17.55 Taipalus/Sydänmaantie 929

I Perjantai
08.30-09.30x Kirkkomännikön koulu
09.50-10.10x Taipaleenkylän ryhmis
10.25-11.00x Sääskiniemen koulu
11.20-12.20x Länsipuolen koulu

X= ei ajeta koulujen loma-aikana

T= Pysäkki sijaitsee Töysän alueella

Kirjastoauto

Puh. 040 017 8259
S-posti: KirjaVia@alavus.fi