Kirjastoauton aikataulu I, parittomat viikot

Huom! Kirjastoauto poissa liikenteestä toistaiseksi. Tammikuussa ajetaan vain koulupysäkit.

X= ei ajeta koulujen loma-aikana

T= Pysäkki sijaitsee Töysän alueella

I Maanantai
Töysä, Sulkavankylä, Seinäjärvi

10.45-11.30x Iivarin koulu/Wilskmanintie 1 T
11.45-12.30x Tuurin koulu/Tuurinkyläntie 42 T
14.40-14.55 Pyylampi/Sulkavankyläntie 148
15.10-15.25 A. Sepponen/Mäkisentie 270
15.35-15.50 Kujalat/Hirviharjuntie 381
16.15-16.30 Hietarannat/Hietarannantie 164
16.50-17.05 V. Laitila/Soukanperäntie 1005
17.25-17.40 Kellosaari/Äijäläntie 251
17.45-18.00 Haapanen/Vuorimäentie 70
18.05-18.20 Kontolampi/Kontiaisentie 1060

I Tiistai
Itäranta, Kätkänjoki, Rantatöysä, Asema, Tuuri

10.30-11.00 Veturiville/Kauppaneuvoksentie 9
11.05-12.15x Aseman koulu
12.20-13.00 Konttuuri/Asematie 5
14.45-15.00 J.Vuorinen/Itärannantie 89
15.30-15.45 Rintamäki/Takakatu 19
15.55-16.15 Inkeri/Mesimäentie 89
16.25-16.35 Mäenpää/Rantatöysäntie 745
16.40-16.55 M. Siirilä/Rantatöysäntie 496
17.10-17.30 Haapatie/Kiskotien th.
17.45-18.15 Tuuri/Talastie 18 T

I Keskiviikko
26.10.2016 alkaen

Kuivaskylä, Sydänmaa, Sääskiniemi

10.00-10.25 Tenavatalo/Asulantie 2
10.30-11.00 Kekkula/Salmentie 7
11.40-12.30x Sulkavankylän koulu
14.45-15.10 Tusanhovi/Haverintie 22
15.20-15.30 Kurhela/Peräseinäjoentie 761
15.40-15.55 K. Valkama/Niinimaantie 74
16.35-16.50 Luuri/Koskimäentie 468
17.00-17.15 Sydänmaan asema
17.25-17.40 Niemenmäki/Hukkalantie 585

I Torstai
Töysä, Vetämäjärvi, Sydänmaa

10.50-11.45x Tuurin koulu/Tuurinkyläntie 42 T
12.15-12.45x Hakojärven koulu T
13.05-13.20 Lanttolan th/Holkonkylänt. 1098 T
13.25-13.40 Matonevant.th/Holkonkylänt. 642 T
15.10-15.25 I. Pynttäri/Sillintie 743
15.30-15.45 Marttalat/Sillintie 650
15.55-16.10 T. Vetämäjärvi/Järvensivuntie 225
16.40-16.50 Hunnakko/Hunnakonmäentie 664
17.05-17.20 S. Järvenpää/Järvenpääntie 132
17.25-17.40 A. Hahtola/Tiensuuntie 154
17.45-17.55 E. Lautamaja/Tiensuuntie 93
18.05-18.20 Taipalus/Sydänmaantie 929

I Perjantai
08.30-09.30x Kirkkomännikön koulu
09.50-10.10 Taipaleenkylän ryhmis
10.25-11.00x Sääskiniemen koulu
11.20-12.20x Länsipuolen koulu

X= ei ajeta koulujen loma-aikana

T= Pysäkki sijaitsee Töysän alueella

Kirjastoauto

Puh. 040 017 8259
S-posti: KirjaVia@alavus.fi